1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego.
  2. Na początku każdej Mszy św. pokropienie wiernych wodą święconą na pamiątkę naszego chrztu – ASPERSJA.
  3. Witam serdecznie parafian i gości na niedzielnej Eucharystii.
  4. Dzisiejsza kolekta remontowo – inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  5. Po Mszy św. o godz. 8.00 – SUPLIKACJA  o ustanie epidemii.
  6. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna tzw. czas zwykły w liturgii Kościoła. Mając na uwadze Polską tradycję, wystrój bożonarodzeniowy kościoła pozostanie do Matki Bożej Gromnicznej. Ofiary składane do skarbonki przy żłóbku przeznaczone są na potrzeby misji świętych.
  7. W dalszym ciągu wszystkie Msze św. odprawiane będą w dużym kościele.
  8. KOLĘDA U PROBOSZCZA! Mając na uwadze duchowe potrzeby Parafian oraz ograniczenia i wymogi związane trwającą epidemią w miejsce tradycyjnych odwiedzin w domach, zapraszam parafian na Mszę św. wieczorną do dużego kościoła.
  9. PLAN KOLĘD:
    12.01.2021 (wtorek), duży kościół, godz. 18.00 – Ludowice
    15.01.2021 (piątek), duży kościół, godz. 18.00 – Ryńsk: ul. Poniatowskiego i Mikołaja Ryńskiego
    20.01.2021 (środa), duży kościół, godz. 18.00 – Ryńsk: ul. 3 maja, Rozgard, Kościelna, Jeziorna
    21.01.2021 (czwartek), duży kościół, godz. 18.00 – Ryńsk: ul. Polna, Słowackiego, Reja, Kochanowskiego, Sportowa, Mickiewicza
    22.01.2021 (piątek), duży kościół, godz. 18.00 – Ryńsk: ul. Szkolna, Cisowa, Strażacka, Młyńska, Parkowa, Kościuszki, Jaszczurkowców, Krótka
  10. Zostały złożone dodatkowe ofiary kolędowe na potrzeby kościoła: Trzciano – 750zł, Sosnówka – 100zł, Przydwórz – 400zł. Bóg zapłać!
  11. Są wolne intencje. Można zamawiać Msze św. na rok 2021, także telefonicznie – kom. 664 399 817.
  12. Sprawozdanie finansowe za rok 2020 (w ramach ogłoszeń parafialnych).
  13. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej zwłaszcza Parafialnego Biuletynu, „Tygodnika Niedziela” czy innych czasopism religijnych. Biuletyn Parafialny jest też dostępny w sklepie BAZYL. Biuletynowi Parafialnemu właśnie minął rok od pierwszego numeru!
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Dominikę Makowską z Wąbrzeźna, Kaję Mądzielewską z Ryńska, Henryka Kaczora z Trzciana. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.