Mając na uwadze duchowe potrzeby Parafian oraz ograniczenia i wymogi związane trwającą epidemią Wizyta Duszpasterska zwana KOLĘDĄ w styczniu 2021 roku będzie wyglądała inaczej. Proboszcz nie pójdzie do domów swoi Parafian. Parafianie, którzy chcą modlitwy i Bożego błogosławieństwa dla swoich rodzin i domostw przyjdą po nie do Domu Bożego, czyli kościoła na zaproszenie kapłana. Będzie to tzw. "KOLĘDA U PROBOSZCZA". yes
Parafian we wskazanym terenie ksiądz Proboszcz ZAPRASZA do dużego kościoła na Mszę świętą odprawianą w ich intencji i wypraszającą od Boga potrzebne łaski. Po Mszy przedstawiciel rodziny otrzyma z rąk księdza Proboszcza w małym słoiczku wodę święconą i kolędowy obrazek z modlitwą. Po powrocie do domu Ojciec, Matka, któreś z Dziadków (głowa domu lub rodu) odmówi otrzymaną modlitwę z obrazka i wodą święconą wylaną na talerzyk pokropi dom, mieszkanie lub gospodarstwo dopełniając w ten sposób modlitewną prośbę o Boże błogosławieństwo rozpoczętą na Mszy św. heart

Pamiątkowe obrazki kolędowe dla dzieci będą wyłożone w koszyku, w kruchcie dużego kościoła. laugh